Prowadzący:Michał Bruździak
Koszt:150 zł/m-c
Termin zajęć:Czwartki, godz. 13:20-14:10, limit 20 uczniów klas 1-3
Dla uczniów:1-3 SP
Lokalizacja:Falenica

Zajęcia przeznaczone są dla najmłodszych inżynierów, którzy rozpoczynają swoją przygodę z robotyką. Podczas lekcji dzieci pracują z zestawami edukacyjnymi LEGO Education SPIKE™ Essential. W każdym zestawie znajdują się kolorowe klocki LEGO, dobrze znane i lubiane przez dzieci, silnik, kostka łącząca konstrukcję z komputerem oraz czujniki, takie jak czujnik ruchu, czy wychylenia.

Uczniowie realizują indywidualne zadania, a także uczą się pracować w grupie, rozwijają zdolności manualne i wyobraźnię. Pod czujnym okiem p. Michała tworzą swoje pierwsze konstrukcje i poznają podstawy programowania w przyjaznym graficznie środowisku. Dzieci przyswajają wiadomości z zakresu mechaniki i robotyki, m. in. dowiadują się czym są przekładnie zębate i pasowe, gdzie wykorzystywane są roboty w dzisiejszym świecie.
Zaczynamy od zbudowania robota korzystając z instrukcji, a na koniec zostawiamy pole do kreatywnego myślenia i włączania dodatkowych elementów. Następnie przechodzimy do programowania robota, czyli tworzymy wspólnie algorytm i wprowadzamy go do programu. Na koniec każdych zajęć przewidziana jest misja i zadanie do realizacji, czyli wspólna zabawa z mnóstwem emocji.