Prowadzący:Michał Bruździak
Koszt:150 zł/m-c
Termin zajęć:Środy, godz. 15:00 - 15:50, limit 20 uczniów klas 1-3
Dla uczniów:1-3 SP
Lokalizacja:Falenica
Aplikacja Minecraft  Education to innowacyjne narzędzie w edukacji. W niektórych krajach jest obowiązkowym przedmiotem. Uczestnicy zajęć zostaną wtajemniczeni w świat Minecraft, poznają podstawowe i zaawansowane bloki oraz wcielą się w postaci, których celem jest pozyskiwanie zasobów do budowania. Instruktor zrealizuje scenariusze zajęć, które są dopasowane do aktualnego poziomu i zainteresowań uczestników. Innym elementem zajęć jest organizowanie wypraw w poszukiwaniu różnych tajemniczych miejsc na mapie Minecraft.
W trakcie zabawy dzieci ćwiczą współpracę, wspólnie lub samodzielnie rozwiązują zadania. Poza nauką przestrzennego myślenia, dzieci rozwijają umiejętności interpersonalne, które są bardzo pożądane przez współczesnych pracodawców.
Minecraft  Education to świetne narzędzie do nauki matematyki. Innowacyjny program przeznaczony dla dzieci, które z entuzjazmem przyjmują tą formę nauki. Tym bardziej, że poruszane zagadnienia nie ograniczają się wyłącznie do matematyki, a poprawiają umiejętności i wiedzę z języka polskiego, angielskiego, orientacji przestrzennej, kompetencji społecznych i cyfrowych.
Czy tego chcemy, czy nie, Minecraft wpływa na budowanie relacji społecznych u naszych dzieci i rozwija takie wartości jak – zaufanie, szacunek, otwartość. Na zajęciach pracujemy na edukacyjnym serwerze Minecraft pozbawionym agresji.