Historia filmu - 125 lat kina 

Jak wygląda historia kina? Jak to się stało, że od prostego tricku, z wykorzystaniem urządzenia zwanego „camera obscura”, doszliśmy do miejsca, w którym na ekranie możemy kreować rzeczywistość na tyle sposobów, ile przyjdzie nam do głowy?

Zajęcia dostarczą uczestnikom nowe narzędzia do rozumienia i czytania filmów oraz uwrażliwią ich na formalne aspekty dzieł filmowych współtworzących obraz (przestrzeń, czas, postać, światło i kolor, muzyka i dźwięk, scenografia, kostiumy i montaż) wraz z dostrzeganiem istniejących powiązań pomiędzy nimi a osią narracji i fabuły filmu.
Przyglądać się będziemy obrazowi filmowemu na poziomie samej jego organizacji formalnej, czyli temu co stanowi „język filmu”. Określimy charakterystykę montażu oglądanych filmów, łączenie ujęć, sposoby kadrowania, pokazywania przestrzeni, czasu oraz wkomponowywania dźwięku, tak byśmy nie mieli wątpliwości, że grają nie tylko aktorzy, ale również kamera, dźwięki, muzyka, martwa natura, światło oraz plener.

 

Prowadzący:

Marcin Mielcarz

Koszt:

110, 00 zł 

Termin zajęć: Uwaga zmiana terminu zajęć!

Czwartek 16:00 –  17:30/18:00

Dla uczniów:

I -III LO

Lokalizacja:

Międzylesie

 

 
 

Sentencje

„Rzadko zdarza się ktoś,
kto nadaje się do wszystkiego,
i rzadko też ktoś,
kto zupełnie do niczego się nie nadaje.”

Nadchodzące Wydarzenia

  • 02.09.2019 Rozpoczęcie roku szkolnego
  • 06.09.2019 Rozpoczęcie rekrutacji na zajęcia

Zapisz się

Marcin Janikowski - koordynator Falenica
Adam Wroński - koordynator Międzylesie

Email us at
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Jesteś tutaj: Home Zajęcia Międzylesie Sekcja historyczno-kulturoznawcza Historia filmu - 125 lat kina