Aktualności

 
 

Sample photo
Wspomnienia z wakacji - relacja z letnich zajęć w Żaglach

Wakacje 2017 w Żaglach to wspaniały czas, to okres dobrej zabawy i wielu emocji. Chłopcy rozwijali swoje zainteresowania, wzmacniali relacje w duchu przyjaźni, ale przede wszystkim świetnie się bawili. Praca każdego dnia była dużym wysiłkiem dla wszystkich a program dość napięty. Mieliśmy wyznaczony czas na pracę, odpoczynek czy porządki, ale również mieliśmy ognisko, wyjście na basen i do kina.

W tym roku zorganizowałem dwa tygodnie warsztatów: „dance&experiments” oraz „Pana Farbka”. Pierwszy tydzień przeznaczony był na experymentowanie, na badanie świata i wyszukiwanie ciekawych zjawisk, przyglądaniu się im i próbom ich interpretacji. W drugim natomiast tygodniu zajęliśmy się pracami techniczno-plastycznymi gdzie chłopcy musieli się wykazać ogromną siłą cierpliwości i wytrwałości jak również wyrozumiałością przy ocenianiu prac tak swoich jak i swoich kolegów. Wszystkie doświadczenia cieszyły się zainteresowaniem czy to stworzenie mgły i chmur, dźwięków czy kolorów kwasów, ale najbardziej szalone były te z wykorzystaniem wody, jej obyczajów, różnorodność fontanny czy po porostu żarty, po których nie było suchego uczestnika J Trudnymi zadaniami były prace techniczne, przy których musieliśmy współpracować, zwłaszcza podczas odlewów gipsowych gdzie potrzebny był czas na gotowy wyrób. Największą atrakcją dla chłopców okazało się tutaj klejenie klejem na gorąco i tu musiałem przeorganizować formę klejenia tak, aby każdy mógł spróbować doświadczyć pracy w odpowiednich warunkach i skupieniu, bo wykorzystywaliśmy ogień ze świeczek. Tu wspomnę jeszcze o jednym doświadczeniu, które powtarzałem w każdym tygodniu a mianowicie „płonące dłonie”, chłopcy byli zafascynowani płomieniami, które kładliśmy na dłoniach i wcale nie odczuwaliśmy, że coś nas parzy czy jest gorące.

Dzięki obecności Bożej to były naprawdę wspaniałe dwa tygodnie pracy, odpoczynku i szalonej zabawy gdzie niemożliwe stawało się możliwe.
Św. Josemaria Escriva – Pamiętaj o obecności Bożej, a będziesz żyć życiem nadprzyrodzonym.

Marcin Janikowski

 

     


Oferta na rok szkolny 2020/2021

 

Zapraszamy do zapoznania się z ofertą Akademii Żagle na rok szkolny 2020/2021.

Pełne informacje można znaleźć w zakładce "Zajęcia".

 

Strefa Rodzica

 

Zaloguj

 

Rekrutacja

 

Najważniejsze

  • Zapisy

  • nr konta

  • Koordynator

Wyślij zgłoszenie i zapisz się już dziś. Liczba miejsc na poszczególne zajęcia jet ograniczona

Wejdź do formularza zapisów KLIKNIJ TU

Stowarzyszenie Rodziców Szkoły „Żagle”
Nazwa banku: Santander Bank Polska
Nr rachunku: 33 1500 1878 1218 7007 7311 0000

Marcin Janikowski - koordynator Falenica
Adam Wroński - koordynator Międzylesie

 
 

Sentencje

„Rzadko zdarza się ktoś,
kto nadaje się do wszystkiego,
i rzadko też ktoś,
kto zupełnie do niczego się nie nadaje.”

Nadchodzące Wydarzenia

  • 02.09.2019 Rozpoczęcie roku szkolnego
  • 06.09.2019 Rozpoczęcie rekrutacji na zajęcia

Zapisz się

Marcin Janikowski - koordynator Falenica
Adam Wroński - koordynator Międzylesie

Email us at
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Jesteś tutaj: Home From the News Dance & eXperiments