Prowadzący:
Koszt:
Termin zajęć:
Dla uczniów:
Lokalizacja:

Jak stać się wszechstronnym mężczyzną? To pytanie może wzbudzać wiele kontrowersji, lecz w naszej szkole znaleźliśmy już na nie odpowiedź. Są to zajęcia survivalu prowadzone przez p.Sebastiana Paluszewskiego oraz p. Pawła Włodarczyka dla uczniów szkoły Żagle, klas 4-7 SP.
Zajęcia survivalu odbywają się raz w tygodniu (we wtorki). Mają na celu przygotowanie uczestników do adaptacji w trudnych warunkach, które mogą zaskoczyć każdego, o każdej porze.
„Na ostatnich zajęciach realizowaliśmy projekt konstrukcji filtra wody za pomocą zwykłej butelki oraz piasku. W planach mamy kilkudniowy wyjazd na koniec roku, w którym chłopcy dostaną kilka niezbędnych przedmiotów, tj. żyłkę, nóż, butelkę i będą musieli postarać się sami zapewnić sobie pożywienie oraz byt w terenie” – mówi p. Paluszewski. To pokazuje, jak radzić sobie w trudnych sytuacjach za pomocą najprostszych przedmiotów. Jest to świetna okazja dla młodych ludzi, którzy chcą w życiu iść po więcej i nabyć nadzwyczajnych umiejętności, które poszerzają horyzonty każdego człowieka w dziedzinie bezpieczeństwa.