Prowadzący:
Koszt:
Termin zajęć:
Dla uczniów:
Lokalizacja:
Sample photo

Sample photo

Szkoła Letnia – Escape Room 24-28 lipca 2017

W te wakacje w Szkole Letniej „Żagli” wprowadziliśmy w życie pomysł na ćwiczenie logicznego myślenia i umiejętności z nauk ścisłych – zabawę w escape room. Zajęcia poprowadzili nauczyciele: matematyki – Jarosław Olszak i przyrody – Jarosław Sak oraz absolwent naszego gimnazjum, Piotr Trzeciak – laureat Olimpiady Matematycznej Gimnazjalistów. Każdy z trzech siedmioosobowych zespołów stworzył własny pokój pełen łamigłówek i innych zadań, w którym zamykane były przeciwne drużyny. Wygrywał zespół, który szybciej wyjdzie z pokoju.

Zajęcia nie ograniczały się do emocjonującej zabawy. Pierwszego dnia chłopcy uczyli się szyfrowania, poszerzali umiejętności matematyczne oraz zapoznawali się z zasadami działania dostępnego sprzętu. Kolejne dwa dni wypełnione były pracą nad przygotowaniem łamigłówek i konstruowaniem (elementów drewnianych, elektrycznych, magnetycznych i optycznych). Czwartego dnia drużyny pierwszy raz zostały zamknięte w pokojach przeciwników. Po pierwszych przejściach wiadomo było, co jeszcze należy poprawić i potrzebne było jeszcze kilka godzin pracy. Piątego, ostatniego dnia kolejny raz zespoły zmagały się z zadaniami w pokojach przygotowanych i udoskonalonych przez przeciwników. Zajęcia zakończyliśmy rozdaniem nagród i lodową ucztą.

Na tegoroczne zajęcia wygraliśmy dla Akademii „Żagli” dofinansowanie w Konkursie Fundacji mBanku „Wakacje z matematyką”. Za otrzymane pieniądze zakupiliśmy materiały (m. in. drewno, zamki i kłódki, elementy elektryczne), a także pamiątkowe koszulki, nagrody książkowe dla wszystkich uczestników oraz owoce. Przygotowane podczas zajęć elementy do escape roomu będą mogły być wykorzystane w ciągu roku szkolnego np. do uatrakcyjnienia zajęć z matematyki.